"Чорноморнафтогаз" оголосив тендер на чергову бурову установку

Четвер, 25 серпня 2011, 13:52

"Чорноморнафтогаз" оголосило про проведення відкритих торгів на закупівлю ще однієї самопідйомної плавучої бурової установки.

Про це йдеться у повідомленні компанії, опублікованому на офіційному веб-порталу "Державні закупівлі", передає УНІАН.

Згідно з повідомленням, кінцевий термін подання пропозицій - 21 вересня 2011 року. Термін постачання - 2011-2012 роки. Місце поставки - на умовах FCA.

Забезпечення пропозиції - завдаток - 32,4 мільйона гривень.

Також у повідомленні зазначено, що розкриття пропозицій відбудеться 21 вересня 2011 року об 11:10 у центральному офісі НАК "Нафтогаз України".

На початку серпня заступник голови правління "Нафтогазу" Вадим Чупрун повідомив, що компанія найближчим часом оголосить тендер на придбання ще однієї сучасної бурової установки.

1 квітня міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що "Нафтогаз" купив у Сінгапурі бурову установку для видобутку нафти на Суботинському родовищі на шельфі Чорного моря.

Згодом тижневик "Дзеркало тижня" написав, що компанія Highway Investment Processing (Великобританія) виграла тендер "Чорноморнафтогазу" на 400 мільйонів доларів на купівлю бурової установки.

Компанія-виробник Keppel продала установку своєму партнерові - компанії Seadrill.

У свою чергу, Seadrill повідомила, що заробила на перепродажі установки 18 мільйонів доларів, реалізувавши її британському покупцеві, що побажав залишитися невідомим, за 248,5 мільйона доларів.

Highway Investment Processing, як вказувало видання, заснована двома офшорними компаніями, директор однієї з цих компаній є також директором іншого учасника тендера - новозеландської Falcona.

Офіційний сайт Highway Investment Processing, за інформацією видання, створений за два тижні до проведення тендера.

Згодом глава правління "Нафтогазу" Євген Бакулін спростував звинувачення деяких ЗМІ в нецільовому використанні коштів при закупівлі бурової платформи.

Зокрема, в ефірі "5 каналу" Бакулін продемонстрував фінансові документи, які засвідчують, що кошти на придбання платформи надійшли безпосередньо від замовника - ДАТ "Чорноморнафтогаз" - заводу-виготівнику в Сінгапурі.

Планується, що перша бурова установка "Петро Годованець" буде введена в експлуатацію на шельфі Чорного моря вже на початку 2012 року, друга - наприкінці 2012 року.

Графік роботи нової СПБУ "Петро Годованець" вже розписаний на кілька років вперед.

Основним місцем її роботи стане нафтове родовище Суботинське, освоїти яке в короткий термін за допомогою діючих СПБУ з технічних причин неможливо.

Всі шість морських родовищ, які підприємство розробляє в Чорному і Азовському морях, були відкриті та освоєні за допомогою СПБУ "Таврида" і "Сиваш".

Ці установки здатні працювати на глибині моря до 70 м і бурити свердловини до 5000 м.

СПБУ "Петро Годованець" дозволить "Чорноморнафтогазу" вийти на глибини до 120 м з бурінням свердловин до 9000 м.

На нових глибинах, на яких "Чорноморнафтогаз" зможе вести роботи, зараз виявлено 11 перспективних структур.

Прогнозні ресурси п'яти з них становлять близько 70 мільярдів куб. м газу, а ресурси інших шести - понад 70 мільйонів тонн нафти.

Крім того, з'явиться можливість дорозвідувати діючі родовища, наприклад, морське газоконденсатне родовище "Штормове".

"Чорноморнафтогаз" - єдине підприємство в Україні, яке самостійно проводить розвідку, освоєння та розробку родовищ нафти і газу в українському секторі Чорного і Азовського морів, підготовку вуглеводневої сировини, її транспортування і зберігання.

"Чорноморнафтогаз" здійснює безперебійне постачання газом споживачів Криму. Є одним з найбільших бюджетоутворюючих підприємств Криму і України.

100% акцій "Чорноморнафтогазу" знаходяться в управлінні НАКу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"