Бескидський тунель у Карпатах завершать у 2015 році

Середа, 17 серпня 2011, 15:48

"Укрзалізниця" планує в 2015 році завершити будівництво Бескидського тунелю.

Про це повідомили у прес-службі відомства, передає УНІАН.

Як зазначається у повідомленні, 15 липня 2011 року "Укрзалізниця" підписала договір на проектування і будівництво нового двоколійного Бескидського тунелю (Львівська залізниця) з приватним акціонерним товариством "Будівельна асоціація "Інтербудмонтаж".

Зокрема, планується будівництво тунелю протяжністю 1822 метри поряд з існуючими одноколійним, який в аварійному стані.

За даними прес-служби, будувати тунель у Карпатах будуть за новітньою австрійською технологією, частину робіт виконуватиме субпідрядник - австрійська компанія "ПОРР".

При цьому підготовчі роботи, а також укладання колій, електрифікацію об`єкту Львівська залізниця виконуватиме за власні кошти.

У відомстві зазначили, що проект будівництва підрядчик має розробити за 140 днів. Після узгодження Державною архітектурно-будівельною інспекцією проект і техніко-економічні показники будуть направлені на затвердження Кабінету міністрів.

За оцінками фахівців, будівництво двоколійного Бескидського тунелю збільшить пропускну спроможність залізниці, а також сприятиме розвитку транзитного потенціалу України, оскільки цей об`єкт входить до п`ятого панєвропейського транспортного коридору "Італія-Словенія-Угорщина-Словаччина-Україна-Росія".

У прес-службі відзначили, що на сьогодні вартість об`єкту становить 142 мільйонів доларів.

За словами начальника відділу упровадження кредитних угод "Укрзалізниці" Юрія Сімчука, вже досягнуто домовленостей з ЄБРР і Європейським інвестиційним банком про виділення кредитних коштів.

Раніше повідомлялося, що будівництво нового Бескидського тунелю у Закарпатті розпочнеться у 2012 році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!