США незабаром повернуться до проблеми держборгу?

Понеділок, 15 серпня 2011, 11:47

Угода про скорочення держвитрат США і підвищення ліміту держборгу носить тимчасовий характер, проте терміни "перемир'я" між республіканцями і демократами, мабуть, переоцінені.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на публікацію у MarketWatch.

"Найбільш поширена думка в політичних колах свідчить, що наступна "битва за бюджет" відбудеться ближче до Дня подяки, який цього року випадає на 24 листопада.

Саме тоді так званий "Суперконгрес" - комісія із шести республіканців і шести демократів - повинен запропонувати нові ідеї про те, як скоротити дефіцит бюджету ще на 1,5 трлн. доларів.

Проте деякі експерти вважають, що до чергового політичного протистояння в США залишилося не більше шести тижнів - дебати спалахнуть із новою силою напередодні наступного бюджетного року, який починається в США з 1 жовтня.

Якщо дискусії почнуться ще у вересні і триватимуть весь жовтень і листопад, то на ринки чекає ще один період високої невизначеності і волатильності, вважають експерти.

Разом із тим більшість аналітиків вважає, що колапс уряду через брак коштів 1 жовтня США не загрожує, навіть якщо у республіканців і демократів з'являться нові приводи для обговорення держвидатків і бюджетного дефіциту.

Раніше повідомлялося, що згідно з прийнятим у серпні законом Budget Control Act Amendment, нинішній ліміт держборгу в 14,3 трлн. Доларів у два прийоми буде підвищений на 2,4 трлн. доларів, майже на цю ж суму (приблизно на 2,1 трлн. доларів) протягом 10 років будуть скорочені держвитрати.

Після схвалення документа, узгодження якого затягнулося на кілька місяців, ліміт держборгу був відразу підвищений на 400 млрд. доларів, потім восени ще на 500 млрд. доларів.

Витрати скорочуються на 917 млрд. доларів протягом 10 років.

Ще раз стеля буде збільшена на суму до 1,5 трлн. доларів за підсумками роботи "Суперконгресса" до кінця листопада.

На випадок, якщо домовленість не буде досягнута, законопроект передбачає автоматичне секвестування бюджетних витрат.

При цьому втрат зазнає як оборонний бюджет, який відстоюють республіканці, так і програми медичного страхування, які захищаються демократами.

Таким чином, це має гарантувати досягнення компромісу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!