До кінця року депозити іще подешевшають?

Понеділок, 15 серпня 2011, 10:22

У другій половині 2011 року процентні ставки за депозитами у гривні будуть знижуватися більш повільними, ніж у першому півріччі темпами, тоді як падіння ставок за доларовими вкладами прискориться.

Про це заявили експерти, опитані газетою "Дело".

"До кінця серпня ставки в гривні знизяться не більш ніж на 0,25-0,5 процентного пункту із наступною стабілізацією восени на тлі зростаючої ділової активності та кредитування", - прогнозує заступник директора департаменту роздрібного бізнесу Піреус Банку в Україні Олександр Гніленко.

З ним згоден і заступник голови правління ПУМБу з роздрібного бізнесу Дмитро Крепак, який прогнозує в другій половині 2011 року падіння середніх ставок за депозитами у гривні на 0,6 п.п.

"За перші шість місяців середні ставки за вкладами терміном на 3 місяці і один рік у гривні просіли на 1,2%, а ставки за такими ж вкладами в доларах опустилися на 0,9%. Примітно, що в частковому відношенні ставки за доларовими вкладами впали більше, ніж за гривневими", - відзначив Крепак.

Через надлишок валютних ресурсів, на думку Гніленка, у другому півріччі ставки за доларовими вкладами знизяться ще на 0,5-0,75 п.п.

У свою чергу деякі банкіри вважають, що в найближчі місяці істотних змін в динаміці депозитних ставок не відбудеться.

"Середні ставки за строковими депозитами при відносній стабільності гривні можуть незначно коливатиметься в бік збільшення або зниження в залежності від зацікавленості банків у гривні або в інвалюті. У першому випадку цей інтерес буде пов'язаний із ліквідністю тієї чи іншої фінустанови, у другому - із необхідністю щорічних розрахунків за зовнішніми зобов'язаннями", - говорить заступник голови правління Ерсте Банку Світлана Черкай.

Як повідомлялося, обсяг коштів населення в банківській системі України до початку серпня 2011 року досяг 302,2 млрд. гривень.

На початок липня 2011 року найбільшим зберігачем заощаджень населення був Приватбанк, підконтрольний дніпропетровським бізнесменам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову.

У цій фінустанові зосереджено 67,2 млрд. гривень, або 22,2% всіх коштів фізосіб, довірених українським банкам.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"