Альтернатива в енергетиці України займає менше 1%

Субота, 9 липня 2011, 12:27

Україні нічим хвалитися в питанні поновлюваних джерел енергії.

В енергобалансі країни частка поновлюваних джерел енергії становить менше 1%. І за останні чотири роки цей показник практично не змінився в кращий бік.

Про це DT.UA розповів глава Національного агентства України з питань забезпечення ефективності використання енергетичних ресурсів Микола Пашкевич.

Для порівняння, частка відновлюваних джерел енергії в загальному світовому споживанні становить 14%, а в електроспоживанні - 19%, згідно з даними з Національної доповіді НАЕР з питань реалізації державної політики в сфері енергоефективності за 2009 рік.

У цьому ж документі зазначено загальний річний технічно досяжний енергетичний потенціал відновлюваних джерел енергії в Україні, який у перерахунку на умовне паливо становить близько 98 мільйонів тонн, що прирівнюється до більш як 50% загального енергоспоживання в країні.

Згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства, частка відновлюваної енергетики в енергобалансі Німеччини за 2008 рік становила 6,9%, Польщі - 6, Чехії - 4,8, Словаччини - 3,7, Росії - 0,9, Грузії - 12,6, Білорусі - 5,5%.

Варто нагадати, що однією з вимог, висунутих до країни при вступі в Європейський Союз, є показник частки відновлюваних джерел енергії в національному енерговиробництві, який має бути не менш як 6%, з урахуванням великої гідроенергетики - не менш як 12%.

Не слід забувати й про директиви, що регулюють сектор енергоефективності в європейському законодавстві acquis communautaire.

Ставши 1 лютого 2011 року членом Європейського енергетичного співтовариства, Україна зобов'язана імплементувати ці документи в національне законодавство.

Хід виконання основних директив acquis глава НАЕР Микола Пашкевич оцінив так: "Говорити про успіхи виконання директив ще рано. Зараз ми поки відпрацьовуємо ті елементи наших зобов'язань, які носять документальний характер".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!