Рада схвалила приватизацію гуртожитків

П'ятниця, 8 липня 2011, 19:14

Верховна рада удосконалити правове регулювання забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків.

Відповідні зміни до законодавства у п'ятницю в першому читанні підтримали 285 народних депутатів.

За словами голови парламенту Володимира Литвина, парламент продовжить розгляд даного законопроекту на наступній сесії, починаючи з вересня.

У законопроекті пропонується уточнити, що приватизація житла в гуртожитках здійснюється його жителями, що потребують соціального захисту, не мають іншого житла, які проживають у гуртожитку на законних підставах.

Відповідно до законопроекту, приватизація житла в гуртожитках стосується всіх житлових приміщень - житлових кімнат, житлових блоків, житлових секцій.

У законопроекті пропонується доповнити перелік гуртожитків, на які не поширюється дія цього закону, гуртожитками військових формувань та державних навчальних закладів.

У законопроекті також пропонується збільшити передбачений законом термін передачі гуртожитків у комунальну власність від 3 до 6 років, а також уточнити, що передача гуртожитків у комунальну власність повинна здійснюватися відповідно до державної програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад.

Законопроектом пропонується продовжити до 6 років термін дії мораторію на виселення мешканців гуртожитків, на яких поширюється дія цього закону, а також на відчуження гуртожитків, які перебувають у повному господарському віданні або оперативному управлінні підприємств, установ організацій незалежно від форм власності.

У документі пропонується встановити, що гуртожитки, які були передані до статутних фондів організацій, утворених в процесі приватизації, в яких держава є власником більш 50% статутного капіталу, вилучаються зі статутного капіталу таких організацій і передаються у власність територіальних громад на безкомпенсаційній основі.

Якщо ж держава є власником менше 50% статутного капіталу або не має частки в статутному капіталі, гуртожитки вилучаються зі статутного капіталу таких організацій на компенсаційній основі.

Законопроектом пропонується доручити Кабінету міністрів протягом 3 років у разі прийняття цього закону забезпечити розробку та поновлення технічної документації на гуртожитки.

"Інтерфакс-Україна"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!