ДЕПУТАТИ ВНОЧІ ПРИЙНЯЛИ ПЕНСІЙНУ РЕФОРМУ

П'ятниця, 8 липня 2011, 01:36

Верховна рада ухвалила пенсійну реформу у другому читанні і в цілому.

Законопроект №7455 "Про заходи законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" у п`ятницю підтримали 248 депутатів.

"За 248, закон прийнято", - сказав спікер парламенту Володимир Литвин о 1.35 ночі.

Документом підвищено пенсійний вік для жінок до 60 років, страховий стаж піднято до 30 років для жінок та 35 для чоловіків.

Пенсійний вік чоловіків-держслужбовців підвищено до 63 років.

У документі залишилася незмінною норма, згідно з якою максимальний розмір пенсії в Україні не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, що встановлені для непрацездатних людей.

Рада відмовилася закріпити в законопроекті "Про пенсійну реформу" статтю, згідно з якою пенсійне забезпечення депутатів здійснюється в порядку закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Зокрема, за поправку депутата від НУНС Арсенія Яценюка, яка передбачає це положення, проголосували всього 75 депутатів.

Таким чином, парламент зберіг чинну нині норму, за якою встановлюється спеціальна процедура нарахування пенсій депутатам відповідно до закону "Про статус народного депутата".

Згідно зі статтею 20 цього закону, при досягненні встановленого законом пенсійного віку, в разі наявності трудового стажу для чоловіків не менше 25 років, для жінок на менше 20 років, депутату призначається пенсія в розмірі 80% місячної зарплати парламентарія.

Після виходу депутата на пенсію, йому виплачується грошова допомога в розмірі 12 місячних посадових окладів.

Депутати зберегли положення про 20 років робочого стажу для військовослужбовців, які йдуть на пенсію.

Також нардепи зберегли в тексті про пенсійну реформу норму про обмеження максимальних пенсій 10 прожитковими мінімумами.

При цьому парламент не підтримав жодної поправки, внесеної опозиційними депутатами.

У цьому зв'язку опозиція обіцяє підготувати подання до Конституційного суду з приводу прийняття пенсійної реформи.

За інформацією ЗМІ, на 19.49 в залі фізично перебували 133 депутати і троє сиділи у президії, проте на табло системи електронного голосування "Рада" незмінно загорялася цифра 350.

При цьому із зазначених 136 у залі - не менше десятка комуністів, які за цю "реформу" в першому читанні взагалі не голосували, кілька представників БЮТ і НУНС.

Як повідомлялося, до другого читання урядового проекту пенсійної реформи депутати підготували 1096 поправок.

Комітет Ради у справах пенсіонерів та ветеранів рекомендував парламенту не приймати у другому читанні законопроект про пенсійну реформу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"