СБУ ще раз копнула під Тимошенко

Вівторок, 5 липня 2011, 18:03

Головне слідче управління СБУ порушило кримінальну справу за фактом спроби розкрадання 405 млн. доларів колишніми посадовими особами Кабінету міністрів, промислово-фінансової корпорації "Єдині енергетичні системи України" і компанії United Energy International Limited.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на прес-службу СБУ.

Згідно із повідомленням, колишні посадові особи "за попередньою змовою, шляхом зловживання посадовим становищем здійснили спробу розкрадання коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах на загальну суму 405 млн. доларів".

Справа порушена за ч.2. ст.15 (спроба здійснення злочину), ч.5 ст. 191 (привласнення і розкрадання майна в особливо великих розмірах організованою групою) Кримінального кодексу.

Як повідомлялося, у червні міністр оборони Росії Анатолій Сердюков звернувся до прем'єр-міністра України Миколи Азарова з проханням розглянути питання про погашення заборгованості з боку корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), яку очолювала колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

У листі зазначається, що в результаті "неналежного виконання угод загальна сума непогашеної заборгованості корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони Російської Федерації становить 405,5 млн. доларів".

Ідеться про зобов'язання за генеральною угодою від 29 травня 1996 року, контрактом від 25 липня 1996 року, угодами від 11 червня 1997 року і від 30 червня 1997 року про порядок постачання продукції виробничо-технічного призначення для потреб Міністерства оборони РФ.

На момент утворення боргу ЄЕСУ очолювала колишній прем'єр-міністр України Тимошенко.

Азаров заявив, що уряд України не має наміру повертати борги корпорації "Єдині енергетичні системи України" Міністерству оборони Росії.

Тимошенко заперечує наявність такого боргу перед Міноборони РФ: "З 1996 року я не працюю в цій компанії".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!