Думка експерта: Земельні питання вирішуються "через коліно"

Вівторок, 5 липня 2011, 17:47

В четвер депутати розглянуть у другому читанні закон про земельний кадастр.

Україні потрібне узгоджене земельне законодавство, проте не варто це робити "пожежними темпами", упевнений генеральний директор сільськогосподарського підприємства "Нібулон" Олексій Вадатурський.

"Тисячі людей хочуть скористатися правом розпорядитися своєю землею, щоб вирішити свої проблеми. Але не можуть сьогодні цього зробити", - зазначив він у коментарі "Економічній правді".

"Яка сьогодні реальна ситуація. Реальна ситуація це те, що я боюся ринку землі в такому витонченому вигляді. Багато речей сьогодні робляться саме так - через коліно і через силу", - відзначив експерт.

На його думку, всі законопроекти, які нині пропонуються, необхідно нормально обговорити і не поспішати.

"Та ринок землі збираються ввести через рік або через два, але для цього повинна бути дорожня карта. Повинен бути порядок в обліку землі, що обробляється", - відзначив Вадатурський.

"Я бачу, що порядку поки тут немає. Сьогодні немає ні кордонів, ні населених пунктів і невідомі реальні власники деяких ділянок. При цьому право спадковості не оформляється", - додав він.

Експерт привів приклад, коли люди, переступаючи закон, оформлюють в оренду землі державного запасу.

"І сьогодні я б'юся з місцевими органами влади, щоб скористатися такою можливістю і взяти в оренду. Я готовий заплатити податок, але мені не дають дозволу, тому що немає закону", - зазначив Вадатурський.

Він додав, що ця земля не обробляється і її потрібно обов'язково пускати в обіг.

"Сьогодні земля не працює не з вини тих, хто на землі, а з вини тих, хто приймає рішення", - наголосив експерт.

"Законопроект говорить, що в одні руки можна продавати не більше 900-2100 гектарів. Вибачте, але Конституція передбачає всі форми власності. Усі суб'єкти, які розвивали аграрний сектор, також мають на це право", - зазначив Вадатурський.

"Землю обробляти треба давати тим людям, які вміють це робити і роблять це ефективно", - наголосив він.
Також Вадатурський зазначив, що треба навести порядок в орендних відносинах.

"Дати можливість, щоб оренда була мінімум 15, 20, 30 років. Це питання потрібно вирішити заздалегідь. Людям, які обробляють землю, потрібні гарантії для їхніх інвестицій", - сказав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!