Поглинання білоруської труби не змінить ціну на газ для Лукашенка?

Вівторок, 5 липня 2011, 10:35

Прив`язування продажу компанії "Белтрансгаз" і контракту на постачання газу до Білорусі може призвести до затягування переговорів.

Про це повідомили в управлінні інформації ВАТ "Газпром" за підсумками телефонної розмови керівника компанії Олексія Міллера і першого заступника прем`єр-міністра Республіки Білорусь Володимира Семашка, інформує УНІАН.

"На жаль, білоруська сторона продовжує пов`язувати підписання документів з "Белтрансгаз" з узгодженням умов нового контракту на постачання газу до Білорусі. На нашу думку, це може призвести лише до затягування переговорного процесу і нічого не змінить, по суті", - сказав за підсумками розмови Міллер.

Наголошується, що сторони обговорили перспективи підписання документів з купівлі ВАТ "Газпром" 50% акцій ВАТ "Беілтрансгаз".

Зазначалося, що практично всі пункти проекту договору узгоджено.

Було також наголошено, що умови чинного до кінця 2011 року контракту не можуть бути змінені.

30 червня Міллер заявив, що "Газпром" готовий купити 50% компанії "Белтрансгаз" за 2,5 мільярда доларів "буквально завтра".

ВАТ "Газпром" з 2010 року є власником 50% акцій ВАТ "Белтрансгаз".

Керівники уряду Білорусі і "Газпрому" неодноразово заявляли про готовність до укладення угоди з купівлі-продажу акцій "Белтрансгазу", однак Мінськ пов`язав контракт з договором на постачання газу до Білорусі в 2012-2014 роках.

"Газпром" такі умови не влаштували.

У 2007-2010 роках "Газпром" поетапно викупив 50% акцій "Белтрансгазу" за 2,5 мільярда доларів, перераховуючи щороку 625 мільйонів доларів за 12,5 відсотка акцій.

Угоду було укладено, виходячи з оцінки ринкової вартості ВАТ "Белтрансгаз" у 5 мільярдів доларів, яку провів у 2006 році банк ABN Amro.

"Белтрансгаз" є монополістом на білоруському газовому ринку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!