Україна відновила промисловий видобуток урану

Понеділок, 4 липня 2011, 18:41

ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", розташоване у Жовтих Водах на Дніпропетровщині, розпочало промисловий видобуток уранової руди на Новокостянтинівському родовищі у Кіровоградській області.

Як повідомили в прес-службі підприємства, "ця подія відбулася вперше за більш ніж 35-річну історію геологічного вивчення та будівництва підприємства", інформує "Радіо свобода".

За інформацією прес-служби комбінату, до кінця року з родовища планують видобути 75 тисяч тонн руди, з якої виготовлять майже 99 тонн урану на суму 133 мільйони гривень.

"Прискорення промислового освоєння Новокостянтинівського родовища дозволить у 2015 році досягти повного забезпечення потреб ядерної енергетики України природним ураном для виробництва ядерного палива", - зазначив генеральний директор комбінату Олександр Сорокін.

"Східний гірничо-збагачувальний комбінат" - єдине в Україні й найбільше в Європі підприємство з видобутку й переробки уранової руди. Зараз підприємство, згідно з даними МАГАТЕ, забезпечує 3,3% світового виробництва урану.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!