Рада розгляне законопроект Януковича про держмонополії

Понеділок, 4 липня 2011, 15:31
Верховна рада на цьому пленарному тижні планує розглянути у другому читанні законопроект №8403 від 18 квітня 2011 року про монополії.

Законопроект поданий до парламенту президентом Віктором Януковичем, пише DT.UA.

Як повідомлялося, Рада ухвалила вказаний законопроект у першому читанні 12 травня.

Прийняття цього закону, а також закону про державну службу, який також має бути розглянутий парламентом цього тижня, стане завершальним етапом адміністративної реформи.

В рамках адмінреформи вже було ухвалено зміни до закону про Кабмін і закон про центральні органи виконавчої влади.

Водночас, згідно з висновком Головного науково-експертного управління від 28 квітня на законопроект №8403 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо національних комісій, що здійснюють державне регулюванняприродних монополій, у сфері зв'язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг", деякі норми документу суперечать Конституції України.

Зокрема, згідно з висновком управління, опублікованому на сайті Ради, основний закон не встановлює повноважень президента щодо утворення нових державних органів, формально не віднесених до виконавчої гілки влади.

Відповідно до пропонованих у законопроекті №8403 змін національні комісії, що здійснюють державне регулювання природних монополій, називаються "державними колегіальними органами".

При цьому положення проекту розмежовують органи виконавчої влади та "державні колегіальні органи".

Таким чином, за текстом проекту може скластися враження, що "державні колегіальні органи", про які йде мова, не охоплюються терміном "органи виконавчої влади", хоча насправді наділені компетенцією у сфері виконавчої влади.

Крім того, у законопроекті передбачено, що третину складу національних комісій, що здійснюють регулювання природних монополій, призначає президент, третину - Верховна рада, і третину - Кабінет міністрів.

На думку членів управління, у зазначених пропозиціях наявні ознаки невідповідності вимогам основного закону, який не наділяє парламент та главу держави повноваженнями щодо призначення третини персонального складу національних комісій, які здійснюють регулювання природних монополій.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!