Янукович вимагає терміново дозволити приватизувати ГТС і скасувати пільги

Понеділок, 4 липня 2011, 12:56

Президент Віктор Янукович вимагає розглянути цього тижня у Верховній раді скандальний законопроект №7562.

Про це заявив представник президента у ВР Юрій Мірошниченко на засіданні погоджувальної ради фракцій у понеділок, повідомляє DT.UA.

Законопроект №7562 "Про гарантії держави виконання рішень суду" не відповідає своїй назві і передбачає фактичне скасування більшості пільг для багатьох категорій громадян, а також дозволяє Кабміну приватизувати об'єкти, раніше заборонені до приватизації тощо, нагадує видання.

Зокрема, законопроект передбачає внесення змін до 17 чинних законів.

При цьому зміни лише чотири закони мають стосунок до предмету законопроекту - забезпечення виконання судових рішень.

Згідно з текстом документа, соціальні виплати та пільги чорнобильців, афганців, ветеранів та інвалідів війни, міліціонерів, шахтарів, медиків і вчителів відтепер будуть регулюватися не законами, прийнятими Верховною радою, а Кабінетом міністрів у ручному режимі, що прямо суперечить чинній Конституції.

При цьому у законопроекті вказується, що порядок і розмір виплат щорічно встановлюється Кабміном з урахуванням реальних фінансових можливостей держави.

Це означає, що уряд може відмовити пільговим категоріям громадян у соціальній допомозі, якщо вирішить, що в бюджеті на це немає грошей.

Також законопроектом пропонується внести зміни до статті 7 закону "Про трубопровідний транспорт".

Ця стаття в її нинішній редакції забороняє реорганізацію та приватизацію державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту (МТТ), а також забороняє відчуження і будь-які маніпуляції з основними фондами та акціями державних підприємств МТТ, НАК "Нафтогаз України", дочірніх та заснованих нею підприємств і газосховищ.

Запропонованими змінами передбачається наділити Кабінет міністрів повноваженнями визначати перелік підприємств, на які поширюється дія статті 7 закону "Про трубопровідний транспорт".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!