Євро подорожчав на очікуваннях підйому ставки ЄЦБ

Понеділок, 4 липня 2011, 09:55

Курс євро виріс у понеділок щодо долара та єни до максимальних рівнів за три тижні на очікуваннях підвищення базової процентної ставки Європейським центральним банком.

Підтримку європейській валюті надала й інформація про те, що міністри фінансів країн єврозони схвалили надання Греції чергового траншу фінансової допомоги: країна отримає 8,7 млрд. євро зі схваленого рік тому 110-мільярдного пакету допомоги до 15 липня, повідомляє агентство Bloomberg.

До цієї дати рішення про виділення свій частиною п'ятого кредитного траншу, що складає ще 3,3 млрд. євро, повинен прийняти і Міжнародний валютний фонд.

"Євро буде зміцнюватися до засідання ЄЦБ 7 липня на різниці між процентними ставками центробанків. Ринок упевнений, що Греція буде врятована, і це послаблює побоювання розростання боргової кризи в єврозоні", - відзначає аналітик IG Market Securities Ltd. Юнічі Ісікава.

За прогнозами експертів, ЄЦБ підвищить базову ставку на засіданні в четвер до 1,5% з нинішніх 1,25% річних.

При цьому Федеральна резервна система США продовжує утримувати ставку в діапазоні 0-0,25% річних, ставка Банку Японії перебуває на рівні 0-0,1% річних.

В понеділок євро торгується до долара на рівні 1,4554 долара у порівнянні з 1,4526 долара за євро на закриття ринку в п'ятницю.

Раніше в ході торгів курс європейської валюти піднімався до 1,4578 долара за євро - максимуму з 9 червня.

Вартість євро відносно єни збільшилася до 117,52 єни з 117,41 єни за євро 1 липня. Протягом сесії курс євро до єни досягав 117,74 єни за євро - найвищого значення з 8 червня.

Пара долар/єна торгується в понеділок на рівні п'ятниці - 82,83 єни за долар.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"