Українська еліта боїться вступу до Митного союзу – політолог

Неділя, 3 липня 2011, 13:20

Митний союз необхідний Росії для економічної, а потім і політичної експансії в сусідні країни, що зустрічає опір економічної та політичної еліти в Україні.

Про це пише директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов у своїй статті для DT.UA.

"МС - це фактично розширення внутрішнього російського ринку до зовнішніх торговельних кордонів. Тобто, Росія прагне, щоб її економічні кордони збіглися з політичними кордонами України. У таких умовах Росія зможе вибудувати прямі економічні контакти з ЄС без українського транзитного посередництва", - вважає Карасьов.

"Росія виступає за загальний економічний простір, але пропонує не створити спільний ринок, а розширити свій внутрішній ринок за рахунок ринків інших держав. Не зайвим буде нагадати, що об'єднання Німеччини в середині XIX століття почалося із запровадження Бісмарком єдиного митного тарифу, який тоді називався імперським тарифом для всіх німецьких земель. Це геоторговельне об'єднання стало прологом до створення другого німецького рейху", - відзначає автор.

Карасьов не впевнений, що цей проект підтримає економічна еліта України.

"Україна весь пострадянський період тримається за багатовекторність, яка означає постійне балансування у становищі напівінтеграції. Підрихтовуючи час від часу свій ізоляціонізм, вигадуючи всілякі напівінтеграційні формули на кшталт "3+1" для МС або недоасоціації з зоною вільної торгівлі (ЗВТ)", - підкреслив він.

"Влада робить усе, щоб не втратити контролю над внутрішніми ринками й активами, а також хисткою політичною системою. Політична еліта розуміє, що, приєднавшись до певного економічного простору, доведеться міняти політекономічний режим, а це своєю чергою загрожує втратою свого домінуючого статусу і привілеїв", - упевнений політолог.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!