"Індекс Біг Мака": гривня недооцінена на 50%

П'ятниця, 29 липня 2011, 18:31

Опублікований в The Economist "індекс Біг Мака" показав, що рубль в Росії недооцінений на 34% - 1 долар повинен коштувати 18,5 рубля.

Якщо проводити аналогію, тоді в Україні гривня недооцінена приблизно на 50%: долар повинен коштувати у нас близько 4 гривень, повідомляє портал "Дело".

Гамбургер Біг Мак, який продається в мережі McDonald's, у Росії коштує 75 рублів, або 2,7 долара, а в США - 4,07 долара.

Найдорожчими гамбургери виявилися в Норвегії: за один Біг Мак у скандинавській країні доводиться платити по 8,31 долара.

У Швейцарії гамбургер коштує 8,06 долара, більше 7 доларів - у Швеції, більше 6 доларів - у Бразилії.

Водночас, у Гонконгу Біг Мак коштує менше 2 доларів, в Китаї - 2,27 долара, в Таїланді - 2,35 долара, а в Єгипті - 2,36 долара.

Жодна країна СНД, окрім Росії, до рейтингу не входить.

Однак, якщо б цей рейтинг не обходив Україну стороною, то індекс показав, що гривня недооцінена приблизно на 50%, зазначають журналісти: Біг Мак у нас коштує трохи більше 2 доларів або 16,5 гривні.

Таким чином, долар повинен коштувати у нас близько 4 гривень.

Як відомо, "індекс Біг Мака" розраховується з 1986 року.

В ньому спеціально зроблено таке припущення: виробництво гамбургера в усіх країнах не відрізняється за витратами, тому за допомогою Біг Мака можна дізнатися вартість валюти за паритетом купівельної спроможності, але тільки на основі одного товару.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!