В Україні намагаються врегулювати ринок ріелторських послуг

Четвер, 28 липня 2011, 20:44

У Верховні раді зареєстрований законопроект про ріелторську діяльність, який має на меті змусити ріелторів додатково вчитися та проходити сертифікацію.

Законопроект про ріелторську діяльність у липні зареєстрував у парламенті депутат від Партії регіонів Ігор Прасолов, передає Deutsche Welle.

Це вже його друга законотворча ініціатива у цій галузі. Ще 2007 року його подібний законопроект парламент не підтримав.

Тепер співавтори документу стверджують, що значно його удосконалили.

Передусім тепер закріплюється поняття "ріелтор", яким може бути будь-яка особа, яка має вищу освіту рівня бакалавра і пройшла професійну підготовку для ріелторів.

За результатами кваліфікаційного іспиту ріелтора вносять до реєстру.

Відповідно до законопроекту, реєструватиме ріелторів Ріелторська палата України.

"Якщо попередній законопроект переважно був спрямований на захист ріелтора, то цей законопроект радикально змінений і основний акцент зроблений на захисті споживача ріелторських послуг", - каже голова національної ради Ріелторської палати України Олександр Бондаренко.

Передбачений законопроектом реєстр ріелторів і реєстр суб'єктів ріелторської діяльності буде функціонувати у відкритому доступі.

Це надасть можливість споживачеві бачити "з ким маєш справу", наголосив президент Союзу фахівців з нерухомості Олександр Рубанов.

Водночас експерти зазначили, що додатково треба буде розробити єдиний національний стандарт ріелторської діяльності, а також єдину програму та єдині вимоги до складання іспитів ріелторами.

Нині, за оцінками різних експертів, професійні ріелторські спільноти контролюють близько 7% ринку нерухомості України.

За свої послуги ріелтори беруть 5% від ціни купленої нерухомості.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!