Близнюк хоче диференційовані тарифи на воду

Четвер, 28 липня 2011, 16:25

В Українi необхідно встановити диференцiйованi тарифи на воду залежно вiд обсягу її споживання.

Про це заявив мiнiстр регiонального розвитку, будiвництва та житлово-комунального господарства Анатолiй Близнюк, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Якщо сьогоднi європеєць споживає на добу 75 лiтрiв холодної води i 75 лiтрiв гарячої води, тобто загалом 150 лiтрiв, то ми - 360 лiтрiв. Тодi нам слiд сказати, що 150 лiтрiв - це одна цiна, 200 лiтрiв - це iнша цiна, а 300 лiтрiв - третя цiна. Диференцiйовано необхiдно пiдходити, як робиться у цивiлiзованому свiтi i як у нас щодо електроенергiї та газу така норма вже працює", - сказав вiн.

Близнюк також повiдомив, що вiдомство планує до опалювального сезону пiдготувати iдеологiю формування тарифiв на житлово-комунальнi послуги.

"До початку опалювального сезону та формування бюджетної полiтики наступного року ми маємо пiдiйти з чiтким розумiнням, що робити з тарифом, - якщо його пiдвищувати, то як, щоб люди вiд цього не постраждали. Ми вiдпрацюємо iдеологiю цього процесу, а потiм вiдповiднi органи державного управлiння ухвалять рiшення. Якщо потрiбен закон, Верховна рада ухвалить рiшення", - сказав вiн.

"Ми не повиннi ставити питання про пiдвищення тарифiв втупу. Ми маємо говорити про структуру собiвартостi, побачити її структуру", - додав вiн.

Як повiдомлялося, прем'єр-мiнiстр Микола Азаров 20 липня доручив Нацiональнiй комiсiї регулювання ринку комунальних послуг (НКРРКП) упродовж мiсяця розробити всi необхiднi документи для впровадження єдиної державної полiтики у сферi тарифоутворення на житлово-комунальнi послуги.

Нацкомiсiя регулювання ринку комунальних послуг створена указом президента №743/2011 вiд 8 липня 2011 року.

НКРРКП встановлюватиме тарифи на комунальнi послуги за вже затвердженими Нацiональною комiсiєю регулювання електроенергетики порядками та процедурами їх формування до ухвалення своїх нормативно-правових актiв щодо встановлення тарифiв.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!