Януковича потягнули до суду за невиконані обіцянки. Оновлено

Середа, 27 липня 2011, 15:56

На початку липня 2011 року на розгляд Вищого адміністративного суду України надійшов позов проти президента Віктора Януковича.

У позові позивач просить визнати протиправною бездіяльність президента України, повідомляє "Дело".

Суду доведеться оцінювати, чи є законним той факт, що досі в Україні не запроваджено податкові канікули для малого бізнесу терміном на 5 років.

Ця ініціатива була озвучена в передвиборчій програмі глави держави ще у 2009 - 2010 роки.

Також позивач вимагає знизити ПДВ до 17% з 1 січня 2011 року, податок на прибуток - до 19% з 1 січня 2011 року.

Ці зміни також містила програма кандидата в президенти Віктора Януковича.

Крім того, нинішній глава держави обіцяв перехід на контрактну армію з 1 січня 2011 року, - про це також зазначено в позові.

При цьому позов вимагає зобов'язати президента протягом місяця з дня набрання законної сили рішенням суду невідкладно внести до Верховної ради законопроекти про введення податкових канікул і зниження ПДВ, а також про перехід військовослужбовців на контрактну основу.

Як стало відомо "Українській правді", автором позову проти президента є правозахисник із Херсона, помічник-консультант народного депутата Юрія Одарченка - Дмитро Ільченко.

За його словами, позов був поданий з метою з'ясувати, "чи можна в нашій державі домогтися виконання передвиборчих обіцянок політиків, а також для того, щоб дізнатися, яким чином юристи Януковича будуть виправдовувати пряме порушення його передвиборчих обіцянок".

 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!