Штрафи за "конвертовані" зарплати зростуть у рази?

Понеділок, 25 липня 2011, 19:35

Штрафи за зарплату "в конвертах" мають збільшитися.

Про це заявив головний державний інспектор із питань праці Андрій Черкасов, передає Радіо "Свобода".

За його словами, якщо штрафи у 500 гривень не зупиняють підприємців, суми варто збільшити у декілька разів.

"Той, хто бере працівника на нелегальну роботу - злочинець. В нас ті, хто нелегально працює, у становищі рабів. Навіть якщо ми ухвалимо нові штрафи, вони залишатимуться найменшими в Європі. Разом з тим розробляються законопроекти про лібералізацію трудових відносин, які схилятимуть роботодавців не платити в конвертах. Поряд з батогом має бути й пряник", - зазначив Черкасов.

Якщо зараз штраф за невиконання трудового законодавства - максимум 850 гривень, то новий законопроект передбачає штраф у 40 разів більший - 34 тисячі гривень.

В ефективності владної ініціативи сумнівається колишній міністр праці та соціальної політики Михайло Папієв.

Спочатку він радить створити сприятливі умови для підприємців, щоб стимулювати працедавця платити "білу" зарплату.

"Заробітна плата в тіні - це хвороба, яка потребує комплексного підходу. Однією дією, тим більш адміністративними заходами, її ніколи не вирішиш", - запевняє Папієв.

"Нам треба створити умови, які б стимулювали роботодавця виводити зарплату з тіні. І от коли з'явиться стимулювальна частина, то після цього треба посилювати адміністративну і кримінальну відповідальність", - упевнений він.

Як відомо, за результатами досліджень Інституту соціології НАН України, в країні щонайменше 4 мільйони людей отримують зарплатню нелегально.

Близько 140 мільярдів гривень виплачується "у конвертах" і відповідно не оподатковується, а це означає, що до держбюджету щороку не доходить 50 мільярдів гривень.

Найбільше зарплат у конвертах на сучасному ринку праці отримують працівники у сільськогосподарській галузі, в закладах харчування, торгівлі, будівництві, а також водії. Найвищі офіційні зарплати пропонують працівникам нафтогазового сектору.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"