Митний союз може прискорити скорочення поголів’я худоби – експерт

Понеділок, 25 липня 2011, 14:52 -

У липні суттєво скоротилася пропозиція худоби на забій, проте поголів'я продовжує стрімко знижуватися.

На 1 липня 2011 року в Україні нараховувалося 5,2 мільйона голів великої рогатої худоби у всіх категоріях господарств, що на 4,5% менше ніж на аналогічний період 2010 року.

За даними експертів Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", відсутність достатньої пропозиції худоби впливає на досить високі закупівельні ціни, але відміна дотації на один кілограм реалізованої на забій яловичини та обмеження на експорт до Росії стали новими чинниками, що впливають на збитковість вирощування худоби на м'ясо.

За словами виконавчого директора асоціації УКАБ Єлизавети Святківської, у липні стало зрозуміло, що бюджетної підтримки на кілограм вирощеної та реалізованої на переробку яловичини не буде, що збільшить за результатами року збитковість утримання ВРХ, хоча впродовж липня-серпня селяни ще не здають масово худобу на забій, вичікуючи цінових змін на ринку.

Окрім того, негативно на ринку позначиться і обмеження на експорт до РФ, яке набуло чинності з 13 липня 2011 року для ряду підприємств.

На думку експерта, негативний вплив на ринок має і той факт, що близько 20 м'ясо-молочних підприємств взагалі не отримали дозволів Россільгоспнагляду на поставки продукції.

"Раніше  виробники худоби і переробники розраховували на розширення списку експортерів, які мають право торгувати із країнами митного союзу, що могло б дати додаткову підтримку цінам в умовах відсутності бюджетної дотації. Сьогодні стало очевидним, що суттєво збільшити експорт до Росії не вдасться", - коментує ситуацію експерт.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"