Відбулася найбільша угода в історії авіації

Середа, 20 липня 2011, 17:25

Авіакомпанія American Airlines замовила 460 лайнерів у двох провідних світових авіаконцерном - Airbus та Boeing.

Як говориться в офіційному прес-релізі АА, це найбільша угода в історії авіації. Точна сума операції поки не називається, повідомляє Lenta.ru.

Замовлення АА буде складатися з 200 літаків Boeing 737 і 260 Airbus A320. Постачання літаків здійснюватимуться з 2013-го по 2022 рік.

Крім того, у АА також є опціон на покупку додаткових 465 лайнерів у обох виробників до 2025 року.

Наприкінці червня поточного року газета The Wall Street Journal з посиланням на свої джерела написала, що АА веде переговори і з Airbus, і з Boeing про покупку нових літаків.

На той момент мова йшла про 250 лайнерах. Тоді ж повідомлялося, що якщо Airbus вдасться отримати замовлення у АА, це стане помітним досягненням європейського концерну: зараз весь флот американської авіакомпанії складається з лайнерів місцевого виробника Boeing.

American Airlines є однією з найбільших авіакомпаній в світі і входить в трійку основних перевізників США.

Як відзначає Associated Press, новина про рекордний замовленні затьмарила фінансовий звіт АА за підсумками другого кварталу, згідно з яким збиток компанії склав 286 мільйонів доларів через зростання цін на паливо.

У той же час виручка АА в другому кварталі виросла до 6,11 мільярда доларів. Роком раніше за аналогічний період виручка склала 5,67 мільярда доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!