Азаров дав 40 мільйонів на утилізацію палива ракет Scalpel

Вівторок, 19 липня 2011, 16:59

Уряд видiлив 40 мільйонів гривень на будiвництво об'єктiв утилiзацiї твердого ракетного палива мiжконтинентальних балiстичних ракет РС-22 - SS-24 на Павлоградському хiмiчному заводi.

Згiдно з розпорядженням Кабміну №671-р вiд 13 липня, кошти видiляються iз загального фонду держбюджету за програмою "капiтальне будiвництво", повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Утилiзацiя ТРП МБР РС-22 на потужностях ПХЗ здiйснюється в рамках мiжнародних зобов'язань України зi скорочення та лiквiдацiї стратегiчних озброєнь (СТРТ-1), а також держпрограм iз лiквiдацiї МБР РС-22 i утилiзацiї ТРП МБР РС-22.

У рамках програми до кiнця 2013 року планується утилiзувати наявнi в Українi 5 тисяч  тонн ТРП РС-22.

За даними ПХЗ, наразi на пiдприємствi з 11 об'єктiв промислової утилiзацiї ТРП функцiонують чотири об'єкти.

Термiни завершення будiвництва всього технологiчного ланцюжка залежать вiд фiнансування.

У 2011 роцi фiнансування програми становило 110 мільйонів гривень, бюджетна заявка на 2012 рiк - 340 мільйонів гривень.

З початку 2011 року на ПХЗ утилiзовано 11 ступенiв МБР, до кiнця року планується утилiзувати ще 6-8 ступенiв.

Проблематику активiзацiї спiвробiтництва за програмою обговорювали глави держав - Вiктор Янукович i Барак Обама пiд час Вашингтонського ядерного самiту в 2010 роцi, а також пiд час минулорiчного вiзиту до Києва держсекретаря США Хiлларi Клiнтон.

Пропозицiї української сторони включають залучення американцiв до фiнансування добудови об'єктiв повномасштабного виробництва з утилiзацiї ТРП на ПХЗ.

Наразi Мiноборони США частково компенсує витрати української сторони на утилiзацiю за так званим механiзмом "чорного ящика".

Незначнi в загальному обсязi витрат кошти спрямовуються на пiдтримку умов зберiгання МБР.

Згiдно з домовленiстю з Мiноборони США, у квiтнi на ПХЗ введено в дiю виробництво з гiдромонiторного вилучення твердого ракетного палива (ТРП).

У свою чергу, США готовi збiльшити свою частку фiнансування програми до 24 мільйони доларів для її завершення у 2013 роцi, а також вiдкрити фiнансування поставки спецобладнання для утилiзацiї твердих вiдходiв ТРП i порожнiх корпусiв двигунiв МБР.

Поставки американського обладнання очiкуються в першiй половинi 2012 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"