Євро загрожує "клінічна смерть" уже в найближчі дні?

Вівторок, 19 липня 2011, 11:42

Європейська боргова криза може поглибитися в найближчі дні або тижні через безупинне зростання прибутковості держоблігацій Іспанії та Італії і перерости в подію, "яка має величезну системну значимість", що вкрай негативно позначиться на євро.

Таку думку висловили аналітики Royal Bank of Scotland Group Plc (RBS), повідомляє агентство Bloomberg.

"Регулятори зовсім не встигають за ходом подій і навряд чи зроблять що-небудь істотне для підтримки Іспанії чи Італії. Зараз склалися умови, які можуть призвести до клінічної смерті євро, що має підштовхнути владу до більш рішучих дій", - наголосив старший аналітик ринку облігацій в RBS Харвіндер Шан.

На думку Шана, інвесторам найближчим часом слід уникати інвестицій в облігації так званих периферійних країн єврозони, а в ідеалі - всіх держав цієї групи, крім Німеччини.

Прибутковості іспанських і грецьких держпаперів у понеділок підскочили до максимуму за весь час існування євро.

Прибутковість десятирічних держоблігацій Іспанії збільшилася на 25 базисних пунктів, до 6,32% річних, дворічних бондів Греції - на 291 базисний пункт, до 36%.

У ході торгів у вівторок прибутковість десятирічних паперів Греції коливається у 18,3%, Ірландії - 14,1%, Португалії - 12,7%, Італії - 5,97%, Іспанії - 6,3%.

Станом на 11:16 євро зміцнився до 1,4155 долара з 1,4113 долара за євро за підсумками торгів у Нью-Йорку 18 липня.

Експерти валютного ринку прогнозують, що курс євро буде і надалі знижуватися, і спробує пробити 1,4 долара вниз.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!