У Бойка "порадили" знизити ціни на пальне

Вівторок, 19 липня 2011, 10:19

Учасникам ринку нафтопродуктів рекомендують знизити ціни на бензин А-95 і дизпаливо протягом найближчих трьох днів.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні експертно-аналітичної групи (ЕАГ) з питань функціонування ринку нафти і нафтопродуктів та розвитку нафтопереробної промисловості при Міненерговугілля, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

Враховуючи попереднє рішення ЕАГ (від 24 червня), оновлена верхня межа цінового коридору для бензину марки А-95 становить 9,85 гривні за літр, а для дизельного палива - 9,4 гривні за літр.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко зазначив, що нинішня світова тенденція на ринку нафтопродуктів і нафти дозволяє операторам українського ринку зменшити ціни на нафтопродукти.

"Ми хочемо, щоб люди у нас бачили тенденцію до зниження вартості нафтопродуктів, враховуючи зменшення ціни на нафту на світових ринках. Хочу ще раз наголосити, що наша найголовніша задача - це стабільність на ринку. Я вважаю, що зараз ми пройшли найбільш важкий період , коли у наших сусідів був дефіцит, і це могло відбитися на нас", - зазначив він.

Бойко подякував учасникам ринку, які за часів цінових коливань витримували необхідний баланс і в частині ресурсів, і в частині ціни.

Під час засідання ЕАГ його учасники також відзначили, що нині ситуація на українському ринку нафтопродуктів є стабільною і прогнозованою.

За оцінками учасників, запаси пального на ринку дозволяють повністю забезпечити попит на бензини усіх марок і дизпаливо в Україні в короткостроковій і довгостроковій перспективах.

Як повідомлялося, протягом тижня 11-18 липня середні роздрібні ціни в Україні трохи знизилися на бензин марки А-95 і А-95+, а також дизпаливо.

За даними аналітиків, середні роздрібні ціни на А-80 за звітний період не змінилися - 9,44 гривні за літр.

Ціни в роздробі на бензин марки А-92 залишилися на колишньому рівні - 9,98 гривні за літр.

Вартість найпопулярнішої марки бензину А-95 знизилася на копійку - до 10,27 гривні за літр.

Середня вартість дизельного палива також зменшилася на копійку - до 9,73 гривні за літр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!