На львівському сміттєзвалищі хочуть видобувати біогаз

Понеділок, 18 липня 2011, 11:01

До Львівської мерії звернулася шведська компанія, яка виявила зацікавленість у дослідженні Грибовицького сміттєзвалища, аби оцінити можливості виробництва електроенергії з біогазу, утворюваного зі сміття.

Про це повідомляє Deutsche Welle із посиланням на джерело у Львівській мерії.

Водночас, співрозмовник DW визнав за передчасне називати ім'я фірми, зазначивши лише, що шведські переговорники попередньо висловили готовність перераховувати значний відсоток від прибутку до міського бюджету, тож потенційно місто зможе отримувати доходи від співпраці з цією компанією.

DW відзначає, що за останні сім років за грибовицький газ змагалася вже не одна вітчизняна й закордонна фірма.

Інформацією про газовий потенціал сміттєзвалища поділився один із засновників фірми "ГАФСА" Ігор Ковальчук - саме його фірма кілька років тому вела переговори з міською владою про можливість рекультивації та дегазації звалища.

"Наші звалища сміття справді виявилися техногенними родовищами біогазу, які у всій Європі, крім країн СНД, експлуатуються. Видобутий біогаз використовується як альтернативне джерело енергії. За нашими попередніми оцінками, із Львівського сміттєзвалища можна видобути як мінімум 700 мільйонів кубометрів біогазу", - розповів Ковальчук.

Попри нагальність еконогічної проблеми, міськрада вже декілька років не може визначитися, які фірми займатимуться дегазацією.

Грибовицьке сміттєзвалище залишається чи не найбільшим джерелом екологічної небезпеки та соціальної напруги на Львівщині.

Кілька разів грибовичани влаштовували акції протесту, зокрема перекривали під'їзд до свого села вантажівкам зі сміттям.

Утім, досі комплексна екологічна експертиза звалища не була проведена.

Допомогти місту з вирішенням цієї проблеми готова Міжнародна фінансова корпорація, надавши місту необхідну фінансову й консультаційну допомогу.

Упродовж наступного тижня заплановане підписання відповідного договору між Львівською міськрадою і МФК, який передбачатиме вирішення проблем з рекультивацією сміттєзвалища (що, зокрема, передбачає і його дегазацію), вирішення екологічних проблем у Грибовичах, оцінку інвестиційних проектів, пов'язаних з утилізацією сміття з фінансової та екологічної точок зору, а також пошук і відповідне проектування нового полігону для сміття.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!