Євро подешевшав напередодні саміту з "грецького питання"

Понеділок, 18 липня 2011, 10:05

Вартість євро знижується в ході торгів у понеділок в парі з доларом і перебуває біля мінімальної позначки за всю історію єдиної валюти до швейцарського франка.

Інвестори побоюються, що європейські лідери не зможуть погодити на запланованому у четвер саміті заходи подолання боргової кризи в Греції і єврозоні в цілому, повідомляє агентство Bloomberg.

Крім того, євро вперше за чотири сесії дешевшає до єни після того, як голова Європейського центрального банку Жан-Клод Тріше в черговий раз заявив про незгоду з будь-якою формою реструктуризації грецького держборгу.

До 8:35 у понеділок євро коштував 1,4069 долара порівняно з 1,4157 долара за євро на закриття ринку в п'ятницю.

Вартість євро щодо єни зменшилася до 111,20 єни з 112,03 єни за євро за підсумками сесії 15 липня.

Долар в парі з японською нацвалютою подешевшав з 79,13 єни до 79,03 єни за долар.

"Я негативно налаштований по відношенню до євро цього тижня. Вже проявляється тенденція вести переговори, але нічого при цьому не робити, тому я думаю, що ринок тепер скептично ставиться до всіх цих зустрічей і самітів", - стверджує аналітик Westpac Banking Corp. Імре Шпайцер.

За євро на 8:35 у понеділок давали 1,1432 швейцарського франка, раніше в ході торгів єдина валюта опускалася до історичного мінімуму - 1,1374 франка за євро.

У парі з доларом франк також зміцнився до рекорду - 80,33 сантима, перш ніж знизитися до 81,27 сантима за долар.

Інвестори переводять кошти в активи "тихої гавані", включаючи франк, ієну і золото, на тлі боргових ризиків у США і єврозоні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!