Війна за фармринок залишила країну без ліків

Субота, 16 липня 2011, 10:36

Війна за переділ фармацевтичного ринку паралізувала в Україні державні закупівлі ліків.

Минуло шість місяців 2011 року, а МОЗ Україні не придбав жодної упаковки лікарських препаратів, пише тижневик "Дзеркало тижня. Україна".

Усі 240 тендерів із закупівлі ліків 2011 року закінчилися безрезультатно.

У 2010 році на закупівлю ліків держава витратила 3,5 млрд. гривень, не менша сума чекає свого освоєння й цього року.

Гроші в бюджеті є, але вони залишаються на рахунках скарбниці.

До редакції звернувся голова правління Всеукраїнського товариства гемофілії Олександр Шмило.

Він розповів, що 2600 осіб, які страждають на гемофілію в Україні, вже тривалий час не отримують жодної допомоги від держави, і коли можна буде сподіватися на отримання ліків, жоден чиновник сказати не може.

"У бюджеті передбачено 68 млн. гривень на закупівлю ліків для профілактики гемофілії, що забезпечує 17% від реальних витрат на лікування. Ми розуміємо, що 100% нам ніхто зараз не дасть", - сказав Шмило.

"Цього року проблема стала значно гострішою, ніж 2010-го, і навіть гострішою, ніж найбільш кризового 2009 року. Жодних ліків ми не отримуємо взагалі! Що робити, кому скаржитися, якщо ніхто в державі нічого не може зробити? Ми багато разів зверталися в МОЗ, до адміністрації президента: з нами розмовляють ввічливо, але результат нульовий", - наголосив він.

Про відсутність державного фінансування ліків у центрі лікування СНІДу заявила й Всеукраїнська мережа людей, котрі живуть з ВІЛ.

Щоб врятувати життя дітям, організація залучила спонсорів.

Крім того,  про відсутність державної допомоги страждають онкологічні хворі, діабетики, хворі на розсіяний склероз і багато інших.

Не можна сказати, що раніше держзакупівлі здійснювалися прозоро, й колишня система була вигідна для держави і хворих громадян, відзначає видання.

Просто якщо раніше на ліках заробляли, то тепер їх відсутністю вбивають.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"