Путін грозить українським трубам антидемпінговими розслідуваннями

П'ятниця, 15 липня 2011, 15:30

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін наголошує, що українські металурги є конкурентами для виробників Митного союзу.

Про це він сказав під час спілкування з працівниками ВАТ "Магнітогорський металургійний комбінат", відповідаючи на питання, чим небезпечне входження України в Митний союз для металургійної галузі, повідомляє агентство УНІАН із посиланням на прес-службу уряду РФ.

"Питання зрозуміле і незайве, особливо для металургів, тому що Україна - це, звичайно, країна з розвиненою металургійною промисловістю і, безперечно, це ваш конкурент. Це очевидний факт", - сказав Путін.

Водночас він відзначив, що поки що не відомо, чи ввійде Україна в Митний союз і відтак в Економічний простір.

"Політичне керівництво України, наскільки я собі уявляю, поки що таких планів не виношує в практичному вигляді. Що це означає? Це означає, що три країни - Росія, Білорусь і Казахстан домовлятимуться про те, як захищати свій внутрішній ринок від продукції з третіх країн", - наголосив він.

За словами російського прем'єра, вже зараз підписана угода про застосування різних форм і методів захисту.

Одна з них добре відома - це так звані антидемпінгові розслідування.

Він відзначив, що одне з цих антидемпінгових розслідувань нині проводиться щодо китайської сталі з полімерним покриттям.

"Ми не виключаємо, що такі ж інструменти можуть застосовуватися й щодо будь-якої третьої країни", - наголосив Путін.

Він вважає, що якщо Україна прийме рішення приєднатися до Митного союзу, то це підвищить конкуренцію для металургійної промисловості, та й для деяких інших галузей економіки в Росії.

При цьому Путін наголосив, що "ми навряд чи погодимося з умовами, за яких наші партнери захотіли б скористатися перевагами інтеграційного об'єднання, але не брали б на себе жодних зобов'язань".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!