Уряд хоче поставити українців на "соціальну карту"

Четвер, 14 липня 2011, 11:33

Міністерство фінансів планує ввести електронну соціальну карту, на якій буде зберігатися інформація про пільги, послуги, виплати та інші гарантії для громадян.

Як пише "Комерсант-Україна", у випадку ухвалення законопроекту "Про впровадження електронної соціальної карти", з 2015 року без такої карти не можна буде користуватися пільгами, отримувати субсидії та доплати.

Цей законопроект передбачає, що соцкарту отримають усі громадяни, які беруть участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. На ній буде зберігатися інформація про пільги, послуги, виплати та інші гарантії, на яких має право громадянин.

У Мінфіні пропонують створити єдину інформаційно-аналітичну систему обліку й управління засобами соціальної сфери, розробляти й координувати яку будуть у Міністерстві соціальної політики.

Електронна соціальна карта буде засвідчувати особу її власника і її соціальні права, а також містити пенсійний, страховий і соціальний додатки. Інформація на карті буде оновлюватися у випадку отримання людиною певних пільг або послуг.

У Мінфіні від коментарів відмовилися, а в пояснювальній записці до законопроекту зазначили, що впровадження карти необхідне для підвищення рівня адресної соцпідтримки.

У Мінсоцполітики розповіли, що карти потрібно буде пред'являти в органах соціального захисту, де будуть установлені термінали для роботи з ними. Дані з терміналів будуть передаватися в єдину базу для ідентифікації користувача.

До 31 грудня 2014 року отримання пільг можливе як із картою, так і без її, але з 2015 року використання карт обов'язкове.

Як з'ясувало видання, пілотний проект із використання соцкарти буде розпочато у Чернівецькій області.

Один із кураторів неофіційно повідомив, що сфера використання соціальних карт буде ширшою - від ЖЕКів і лікарень до держустанов і транспорту.

"На початковому етапі, звісно, не в усьому громадському транспорті нам вдасться встановити такі термінали. У таких місцях, як метрополітен, буде простіше", - зазначив співрозмовник газети.

У Мінфіні не змогли оцінити вартість впровадження проекту, але розраховують, що частину витрат покриє Всесвітній банк.

Заступник директора адміністративного департаменту, начальник управління інформаційних технологій Мінсоцполітики Антон Басін оцінив первинну вартість проекту у 500 млн грн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!