Близнюк: пеню платитимуть ОСББ

Середа, 13 липня 2011, 11:14

Міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк вважає, що механізм нарахування пені можливий тільки для членів об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Про це Близнюк сказав в інтерв'ю виданню "Комерсант Україна".

"Це питання не вирішиться доти, поки об'єднання мешканців не почнуть укладати договори з постачальниками послуг. Незалежно від того, будуть це ЖЕКи або керуючі компанії, питання нарахування пені має бути обумовлено у контракті, як і сума - для кожного споживача", - сказав він.

З 1 січня 2011 року в Україні парламент відновив механізм нарахування пені за затримку несплати комунальних послу. Проте, механізм нарахування пені поки розроблено не було і пеня поки не нараховується.

Окрі того, Близнюк ще раз нагадав, що є прихильником входу приватного капіталу в комунальний сектор.

"Я - стовідсотковий прихильник цих методів. З приводу реформ в житлофонді вважаю, що необхідно створювати об'єднання мешканців і віддавати їм будинок в управління вже після проведення державою обов'язкового першого ремонту. Можливо, до цього потрібно залучати і мешканців", - вважає він.

За його словами, до реконструкції житлового фонду потрібно залучити й бізнес, як і в сферу управління комунальними підприємствами.

"Але концесія буде ефективною тільки в тому випадку, якщо в країні будуть діяти економічно обгрунтовані тарифи і досконально відпрацьований механізм пільг і субсидій. Тільки тоді ЖКГ стане привабливим бізнесом", - підкреслив Близнюк.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!