Українці продовжують безнадійно старіти

Понеділок, 11 липня 2011, 13:33

Старіння населення - тенденція розвитку європейського суспільства в цілому і Україні - зокрема.

Середній вік українців на початок 2011 року становив 40,3 років, причому середній вік жінки на 5 років випереджає показник середнього віку чоловіків - 42,7 проти 37,5.

Про це заявила заступник голови держкомітету статистики Наталія Власенко, повідомляють "Комментарии".

"Починаючи з 60-х років минулого століття населення України за шкалою ООН належало до числа населень, що перебувають на порозі старості, бо частина осіб у віці 65 років і більше становила у нас 6,9%", - зазначила Власенко.

За її словами, в 1989 році це населення вже можна було характеризувати як старе. А показник людей похилого віку становив 11,7%.

Також Власенко зазначила, що на початок 2011 року група людей похилого віку в Україні становила 15,3%.

У свою чергу заступник директора інституту соцдосліджень НАН України Олена Макарова підкреслила: надії на те, що в найближчому майбутньому ситуація зміниться на краще, немає.

"За прогнозами експертів, до 2050 року кількість людей, старше 60 років становитиме 32% від усього населення України. Тоді як кількість працездатного населення становитиме  всього половину від загальної кількості громадян", - зазначила Макарова.

На думку експертів, основна причина старіння населення України - скорочення народжуваності. Крім того, на це впливають важкі економічні умови в країні і низькі  соцгарантії з боку держави.

На думку Макарової, такий негативний прогноз повинен стимулювати державну активність у вирішенні цієї проблеми, насамперед - у питаннях народжуваності, а також сприяти міграції молодого населення в межах України.

Також, на її думку, дуже важливо в корені змінити суспільне ставлення до людей похилого віку.

Як зазначає Макарова, їх необхідно активно інтегрувати в життя суспільства і давати можливість реалізовувати свій потенціал.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!