Населення Землі цього року перевищить 7 мільярдів

Понеділок, 11 липня 2011, 11:04

В 2011 році населення Землі перевищить 7 мільярдів чоловік, а до 2023 року може становити 8 мільярдів.

Цей прогноз експерти ООН опублікували до Всесвітнього дня народонаселення, що відзначаєся 11 липня, повідомляє NEWSru.

Історія дати пов'язана з днем, коли населення Землі досягло 5 мільярдів - 11 липня 1987 року. Рівно через два роки за ініціативою Програми розвитку ООН цей день був оголошений міжнародним.

Головна мета Всесвітнього дня - привернути увагу до питань народонаселення, програм розвитку, пошуку вирішення спільних для людства проблем.

Швидке зростання населення світу вже в 60-і роки стало предметом серйозного занепокоєння ООН. З 1960 по 1999 роки чисельність людей, що проживають на планеті, збільшилася більш ніж удвічі, подолавши в жовтні 1999 року позначку в 6 мільярдів.

І хоча темпи зростання показників у той же період пішли на спад, скоротившись з 2% до 1,3%, абсолютний приріст на сьогодні становить майже 77 мільйонів чоловік за рік.

Причому 95% з них припадає на частку країн, що розвиваються, тобто бідних.

На практиці це означає, що вже сьогодні 67 мільйонів дітей у світі не мають можливості здобути освіту, а близько 925 мільйонів жителів планети відчувають хронічний голод.

Згідно з довгостроковим прогнозом ООН, до 2050 року населення Землі досягне 9 мільярдів, а до кінця століття становитиме 10,1 мільярда.

При цьому збережеться тенденція приросту чисельності людей здебільшого за рахунок найбідніших країн, що тільки посилить проблему бідності в масштабах всієї планети.

Експерти стверджують, що найбільш "багатонаселеною" державою стане Індія, котра обжене лідируючий на сьогодні Китай.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!