Україна не дочекається подарунків від МВФ – Терьохін

П'ятниця, 1 липня 2011, 11:38

Політика МВФ при новому директорові-розпоряднику Крістін Лагард посилиться, і фонд вимагатиме неухильного дотримання меморандуму з Україною.

Про це в інтерв'ю DT.UA сказав народний депутат, екс-міністр економіки Сергій Терьохін, який особисто знайомий з Лагард з 2005 року.

"Таких подарунків, як свого часу Угорщині, Ісландії, Ірландії, та й Україні, від МВФ чекати вже не варто. Політика фонду посилиться, від усіх країн будуть вимагати виконання зобов'язань", - сказав Терьохін.

Терьохін охарактеризував Лагард як "лякаюче розумну і одночасно досить жорстку», а її погляди - як "помірно ліберальні".

При цьому він зазначив, що хоча в МВФ всі рішення приймаються радою директорів, однак сам пост директора-розпорядника важливий в цій організації і від нього залежить дуже багато чого.

Терьохін також нагадав, що при Лагард на посаді міністра економіки і фінансів Франція провела низку скорочень соціальних витрат і змогла пройти кризу майже так само добре, як Німеччина.

Нагадаємо, що Лагард було призначено директором-розпорядником МВФ 28 червня.

Україна відновила співпрацю з МВФ у липні 2010 року.

Фонд виділив Україні два транші. У 2011 році МВФ коштів Україні ще не виділяв, вимагаючи виконання зобов'язань, найважливішими з яких залишаються пенсійна реформа і підвищення цін на газ для населення.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"