Азарову нагадали: з Росією неможливо судитися

Середа, 8 червня 2011, 14:16

Уряд Азарова не наважиться на позов до Росії у Стокгольмський арбітраж щодо газових контрактів 2009 року.

Таку думку висловили колишній представник президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський та голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, коментуючи підсумки переговорів прем'єр-міністрів України та Росії Миколи Азарова і Володимира Путіна, повідомляє агентство УНІАН.

"Я думаю, що влада не відважиться. З росіянами краще не судитися, а домовлятися. Це давно зрозумів увесь світ", - сказав Соколовський.

"Є дві альтернативи: з Росією можна або домовлятися, або воювати. Україні друга альтернатива ніяк не підходить, тому перший варіант - домовлятися - це є майже єдиний варіант", - упевнений він.

За словами Соколовського, міжнародне право розглядає такі контракти як домовленість господарюючих суб'єктів.

"Треба дуже детально собі усвідомити, що контракти виписані таким чином, що як би ми їх не трактували, все одно з точки зору міжнародного права це контракти між господарюючими суб'єктами, де відмітаються всілякі там урядові чи політичні домовленості. Контракти з точки зору міжнародного права - абсолютно на стороні росіян", - вважає експерт.

Водночас Фесенко не виключив можливості звернення до Стокгольмського арбітражу у разі зміни керівництва Кабінету міністрів.

"Можна переводити цей конфлікт в іншу площину, підштовхувати росіян. Але Азаров на це не піде. Це залежить від того, хто буде новим прем'єр-міністром. Там можна буде трохи інакше оцінити ситуацію. Я думаю, що судовий розгляд - це крайній варіант. І скоріше ні, ніж так. Але я б не давав стовідсоткової гарантії", - зазначив він.

"Що стосується Стокгольмського арбітражу - тут є і ризики, і слабка позиція української сторони. Краще домовлятися", - переконаний Фесенко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua