Moody's погрожує знизити кредитний рейтинг США

Понеділок, 6 червня 2011, 09:56

У США існує дуже маленький, але зростаючий ризик короткострокового дефолту, якщо борговий ліміт країни не буде підвищений в найближчі тижні.

Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на заяву Moody's Investors Service.

У заяві Moody's говориться, що агентство поставить кредитний рейтинг США "Aaa" на перегляд з можливістю зниження, якщо законодавці у Вашингтоні не доб'ються істотних успіхів у бюджетних переговорах до середини липня.

"Оскільки зростає ризик того, що ця безвихідна ситуація триватиме, якщо прогрес не буде зрозуміло до середини липня, подібне рейтингове рішення ймовірно", - повідомило агентство.

Прогноз рейтингу США поки стабільний, проте агентство Standard&Poor's у квітні переглянуло прогноз американського рейтингу до негативного, посилаючись на подібні побоювання щодо політичної суперечки у Вашингтоні.

Серйозні розбіжності у поглядах на борговий ліміт збільшують шанси короткочасного дефолту.

Якщо ця ситуація не зміниться в найближчі тижні, Moody's почне перегляд рейтингу, повідомила компанія.

Якщо боргової ліміт США не буде збільшений, то 2 серпня або пізніше міністру фінансів США Тімоті Гайтнеру, ймовірно, доведеться вибирати, які рахунки оплачувати.

Він може вирішити відстрочити виплату соціальних допомог пенсіонерам, затримати плату військовослужбовцям, продати будь-які урядові активи або не платити власникам державних облігацій.

Дефіцит бюджету США, як очікується, досягне 1,4 трильйона доларів у 2011 році. Боргова "стеля" нині складає 14,3 трильйона доларів.

Рейтингове агентство повідомило, що якщо борговий ліміт буде збільшений, а дефолту вдасться уникнути, то США збережуть рейтинг "Aaa".

Тим не менш, рейтинговий прогноз буде залежати від результату боргових переговорів.

"Зниження Moody's посилює тиск на лідерів Конгресу, змушуючи їх наполегливо працювати для досягнення угоди про збільшення боргової "стелі", - сказала Кеті Лайен з GFT Forex.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua