Україна "завалить" Росію яблуками

Четвер, 2 червня 2011, 10:00

За останні три роки Україна значно збільшила обсяги експорту яблук, істотно знизивши обсяги імпорту.

Усього за один сезон 2010/11 років ввезення яблук в Україну скоротилось більш ніж удвічі, пишуть "Экономические известия".

Зокрема, до березня Україна взагалі практично не імпортувала яблука, активно їх експортуючи на російський і білоруський ринки.

Такі дані наводить керівник проекту "Агроогляд: овочі та фрукти" Андрій Ярмак.

Як відзначає експерт, за підсумками 2010 року Україна увійшла до четвірки найбільших постачальників яблука на ринок Росії, потіснивши багатьох великих європейських постачальників, таких як Голландія, Італія, Німеччина, Франція, Сербія, Бельгія.

У цілому експорт яблук з України всього за три роки зріс більш ніж у 20 разів, - відзначає Ярмак, додаючи, що кількість бізнесменів, зацікавлених у створенні яблучних садів в Україні, постійно зростає.

Так у 2007/08 маркетинговому році Україна експортувала майже 27 тисяч тонн яблук, в 2008/09 МР - 44 тисячі тонн, в 2009/10 МР - близько 95 тисяч тонн.

При цьому основні обсяги даного продукту в країні вирощуються населення.

Одночасно, так як більша частина українських яблук мають незадовільну якість і нетоварний вигляд, більша їх частина йде на переробку для виробництва яблучного концентрату та інших продуктів.

Як прогнозують у профільному міністерстві, Україна може до 2016 році збільшити виробництво плодово-ягідної продукції в 1,5 рази в порівнянні з 2010 роком - до 436,6 тисячі тонн.

За даними Мінагропрода, в 2010 році аграрії заклали 42,7 тисячі плодово-ягідних насаджень.

У 2010 році на створення 1 га насаджень з держбюджету було спрямовано в середньому 49,4 тисячі гривень.

А завдяки побудові мережі сільськогосподарських оптових ринків в Україні виробництво овочів і фруктів протягом трьох років може зрости вдвічі, сподіваються чиновники.

Бізнес же завжди на крок попереду. Найбільший виробник курятини в Україну "Миронівський хлібопродукт" вже давно розвиває цей напрямок.

Компанія очікує першої серйозної віддачі від інвестицій в сади в 2011 році.

"Для нас фруктовий бізнес - це своєрідний рояль в кущах, проте вже в цьому році ми очікуємо, що він вперше серйозно "вистрілить", тобто дасть хороший результат", - сказала начальник відділу по роботі з інвесторами та ЗМІ МХП Анастасія Соботюк.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!