Податкова похвалилася успіхами в автоматичному відшкодуванні ПДВ

П'ятниця, 17 червня 2011, 18:48

Голова Державної податкової служби Віталій Захарченко упевнений, що до кінця 2011 року ДПСУ зможе максимально перевести відшкодування ПДВ в автоматичний режим.

Про це він заявив під час брифінгу в Одесі у п'ятницю, повідомляє агентство УНІАН.

Захарченко відзначив, що на сьогодні в режимі автоматичного відшкодування сплачується 73% усіх відшкодувань ПДВ.

"Процес автоматичного відшкодування податку на додану вартість стає більш динамічним. Кількість платників, які одержали право на автоматичне відшкодування, збільшилася в 5 разів", - наголосив голова ДПСУ.

Він нагадав, що у січні 2011 року одразу після впровадження автоматичного відшкодування право на це одержали лише 24 платники. Їм бути відшкодовано 457 млн. гривень.

За деклараціями за квітень, поданими у травні, таких підприємств стало 122, а загальна сума автоматично компенсованого ПДВ досягла 2,2 млрд. гривень.

Нині одержувачі автоматичного відшкодування представляють 25 з 27 регіонів України.

Це підприємства гірничо-металургійного комплексу, машинобудування, суднобудування, електротехнічної, легкої і хімічної промисловості, будівництва, сільського господарства і торгівлі, зернотрейдери.

"Щоб зняти проблеми з відшкодуванням ПДВ, за останні два місяці ми підвищили відшкодування податку на 1,2 млрд. гривень. Замість запланованих 3,2 млрд. гривень буде відшкодовано 4,4 млрд. гривень", - відзначив Захарченко.

Як відомо, автоматичне відшкодування ПДВ в Україні передбачене Податковим кодексом і розпочалося з березня 2011 року.

За даними на 15 березня, Державна податкова служба визначила 24 підприємства, що мають право на автоматичне відшкодування ПДВ.

Сума заявленого до відшкодування податку становила 496,3 млн. гривень.

За інформацією прем'єр-міністра Миколи Азарова, розмір відшкодування ПДВ за реальним експортом у 2011 році, за попередніми розрахунками уряду, становитиме приблизно 37 млрд. гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua