Думка експерта: Закон не прив'язує експорт українського газу тільки до польської PGNiG

Середа, 15 червня 2011, 15:51

Кабмін пропонує парламенту дозволити експорт українського природного газу, що дозволить НАК "Нафтогаз України" виконувати договір з польською PGNiG про постачання газу в цю країну.

"У поправках до закону пропонується дозволити експорт природного газу за існуючими контрактами. Тобто закон не прив'язує експорт газу тільки до польської PGNiG, і швидше за все йдеться про експорт у цілому", - коментує аналітик ІГ "Арт Капітал" Станіслав Зеленецький.

Згідно із заявою заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Макухи, контракт між НАК "Нафтогаз України" і польською державною PGNiG передбачає постачання близько 200 мільйонів кубометрів природного газу в 2011 році.

За словами Зеленецького, газ власного видобутку використовується "Нафтогазом" для поставок його населенню за нижчими тарифами, інакше НАК доведеться продавати дорожчий російський газ, що змусить компанію отримати збитки.

"НАК, можливо, очікує, що в 2011 році зможе добути більше газу, ніж споживає населення, і таким чином надлишок газу поставити польській стороні. Проте, дані очікування виглядають оптимістично, оскільки в 2010 році "Укргазвидобування" і "Чорноморнафтогаз" не змогли перекрити попит на газ з боку населення і бюджетних організацій. "Укрнафта" газ населенню відмовляється постачати", - додав аналітик. 

"Другим варіантом може стати свідоме отримання збитків, які щоправда виявляться відносно не великими для НАК - близько 35 мільйонів доларів, щоб заручиться політичною підтримкою Польщі при переговорах з ЄС з різних питань", - підкреслив Зеленецький додавши, що 35 мільйонів доларів це втрати на постачання населенню російського газу.

"З іншого боку, НАК стільки ж може і заробити на постачанні газу Польщі. Тобто в результаті НАК може і не отримати збиток, а вийти в нуль, все залежить від ціни газу, і тоді це буде виглядати як вигідна допомога Польщі", - резюмував Зеленецький.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!