Україна починає освоювати нове родовище урану

П'ятниця, 10 червня 2011, 20:16

Український науково-дослідний і проектно-розвідувальний інститут промислової технології домовився з Східним гірничо-збагачувальним комбінатом про початок розробки робочої документації для будівництва підприємства на базі Новокостянтинівського родовища уранових руд.

Про це йдеться в повідомленні СхідГЗК, інформує "Радіо свобода".

Раніше СхідГЗК оголосив тендер на розробку проекту будівництва підприємства на базі цього родовища.

Переможцем тендеру стали УкрНДПІпромтехнології. Наразі підписаний відповідний договір.

За оприлюдненими даними, необхідні інвестиції в освоєння Новокостянтинівського родовища уранових руд фахівці оцінюють в понад 6 мільярдів гривень.

Передбачається, що освоєння родовища почнеться вже нинішнього року, а за 5 років підприємство вийде на проектну потужність видобутку руди в еквіваленті 2,5 тисяч тонн уранового концентрату.

Східний гірничо-збагачувальний комбінат - єдине в Україні підприємство, що забезпечує видобуток природного урану і виробництво його оксидного концентрату.

За інформацією з підприємства, основна мета комбінату - повне забезпечення ураном українських АЕС.

Зараз підприємство випускає 3,3% від світового виробництва урану (дані МАГАТЕ).

Водночас, уранові відходи - головна проблема міста Жовті Води, де розташоване підприємство. Їх накопичували упродовж 40 років.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.