В доопрацьованій урядом Пенсійній реформі майже нічого не змінилося

Середа, 1 червня 2011, 14:16

Доопрацьований урядом законопроект про пенсійну реформу так само містить норму про підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років.

Про це повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на законопроект №7455.

В документі зазначається, що як і раніше, планується збільшити мінімально необхідний страховий стаж для отримання пенсії за віком з 5 до 15 років і підвищити нормативну тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі для жінок з 20 до 30 років і для чоловіків - з 25 до 35 років.

Не змінилися пропозиції щодо збільшення віку виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців - 62 роки. Проте цей вік буде максимальним і продовжити перебування на держслужбі з 2013 року вже буде не можна.

Так само пропонується збільшити необхідну вислугу для військовослужбовців - з 20 до 25 років.

Серед новацій законопроекту - зменшення пенсій держслужбовцям з 90% від зарплати до 80%, а також обмеження максимального розміру пенсій не 12 прожитковими мінімумами, а всього лише десятьма (зараз це 7 640 гривень).

Також пропонується обмежити цим індикатором вже призначені раніше пенсії.

Працівникам освіти, культури, охорони здоров'я та соціального захисту при виході на пенсію пропонується виплачувати одноразову допомогу у розмірі 10 призначених пенсій.

Нагадаємо, що напередодні Верховна Рада зняла з розгляду урядовий законопроект про пенсійну реформу. Однак уряд за один день доопрацював його і знову вніс його до парламенту.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua