Об'єкти до Євро-2012 більше не подорожчають – Нацагентство

Субота, 7 травня 2011, 12:18

У Нацагентстві з питань підготовки до Євро-2012 прогнозують, що кошторисна вартість будівництва основних об'єктів для чемпіонату збільшуватися вже не буде.

Про це заявив начальник управління розвитку інфраструктури Нацагенства Олег Лисюк у коментарі для тижневика "Дзеркало тижня"

Він пояснив, що значне збільшення витрат на будівництво основних об'єктів для Євро-2012 - а саме, стадіонів та аеропортів - викликано об'єктивною необхідністю, оскільки спочатку закладена їхня вартість не враховувала багатьох нюансів і особливостей.

Зокрема, зазначив він, початкові варіанти цих проектів курувалися місцевою владою і були зроблені для того, щоб швидше запустити процес будівництва.

Відповідно, проекти не враховували всі вимоги УЄФА (що стосується стадіонів), а також аеропортів (пропускна здатність, перспективне будівництво тимчасових терміналів та інше).

Тому, коли в березні 2010 року організовувалося агентство, прийшли люди "з досвідом і розумінням процесів", і в результаті аналізу було прийнято рішення централізувати ці питання і скорегувати всі проекти.

Крім того, додав він, збільшення видатків також викликано закладеними ризиками при будівництві (зокрема, можливим збільшенням вартості матеріалів та зміною курсів валют).

Ще в новому проекті довелося закласти не мінімально рекомендовану зарплату, а середню - "щоб можна було знайти нормальних підрядчиків".

Що стосується строків зміни вартості, то, за його словами, це пов'язано з методологією: після створення агентства знадобився якийсь час, щоб розібратися з ситуацією, а також близько півроку на експертизу і коригування проектів (наприклад, щодо НСК її досі не пройшли).

"Ми припускаємо, що це остаточне збільшення вартості. Якщо раптом ще колись буде збільшення вартості, то це все у нас на контролі. Основні показники та обсяги, я сподіваюся, змінюватися вже не будуть", - резюмував Лисюк.

Як повідомлялося, 21 березня Кабмін збільшив на 900 млн. гривень, або на 71,4%, - до 2,161 млрд. гривень, вартість будівництва терміналу, включаючи паркінг і огорожу, в міжнародному аеропорту "Донецьк" на за 2009-2011 роки.

Ще через місяць - 20 квітня - Кабмін затвердив представлений міністерством інфраструктури скоригований проект реконструкції Львівського аеродрому, яким загальна кошторисна вартість будівництва збільшена у 2,24 разу - до 2 млрд. 195,7 млн. гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!