Присяжнюк придумав, як зменшити імпорт овочів і фруктів

Четвер, 5 травня 2011, 19:04

Міністерство аграрної політики і продовольства передбачить у державних програмах підтримки вітчизняного виробника компенсацію зберігання сільськогосподарської продукції і буде популяризувати серед фермерів традицію заморожування овочів і фруктів.

Про це заявив глава відомства Микола Присяжнюк у ході робочої поїздки до АР Крим, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

"На сьогодні вдалим прикладом реконструкції старих холодильників із упровадженням сучасних технологій є Кримська фруктова компанія. Застосування холодильних установок є більш дешевим і при цьому зберігається якість продуктів. Разом із тим, для держави дешевше компенсувати витрати на холодильники", - зазначив Присяжнюк.

За його словами, зараз питання будівництва складів для зберігання сільськогосподарської продукції є одним із найактуальніших.

"Зараз попит на фрукти та овочі зростає, і наше завдання - скористатися цим і не дозволити, щоб український споживач звик до імпортованої продукції. Тому ми домовилися з прем'єр-міністром, що з наступного року в бюджетній програмі ми передбачимо певну компенсацію на зберігання сільськогосподарської продукції на сертифікованих складах ", - повідомив глава Мінагропроду.

Також міністерство зобов'яже власників складів зберігання вести контроль за завантаженням і надавати послуги зі зберігання продукції.

"Ми провели аналіз і регіональний розріз показав, що є фермерські господарства, які будують склади для зберігання, але вони не повністю завантажені, а всього на 30-35%. Через багаторічну відсутність державної підтримки вітчизняні аграрії не надають повноцінних послуг зі зберігання сільськогосподарської продукції інших виробників, тому це потрібно прищепити і зробити українською традицією ", - підкреслив Присяжнюк.

Він також додав, що паралельно його відомство буде стимулювати будівництво складів для зберігання овочів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!