Бойко просить Хорошковського знайти "замовника" статті в газеті

Вівторок, 31 травня 2011, 18:37

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко вважає замовним матеріал про закупівлю "Чорноморнафтогазом" самопідйомної плавучої бурової установки і просить СБУ з`ясувати, хто може бути замовником.

Про це він заявив у коментарі агентству УНІАН.

"Це чиєсь замовлення. Ми зараз попросили СБУ, щоб з`ясували, хто замовник... Це заказуха - сто відсотків", - заявив Бойко.

Він припустив, що замовлення могло бути викликане бажанням зірвати терміни початку видобутку Україною нафти і газу на Чорноморському шельфі.

"Прихід платформи у Чорне море, яка може бурити на глибині понад 100 метрів, - це реальна зміна всієї геополітичної ситуації. Це насправді реально початок великого видобутку на Чорному морі. Насправді це дискредитація, щоб вона не доїхала, наприклад", - зазначив Бойко.

Коментуючи інформацію, висловлену в публікації, Бойко не виключив, що установка може коштувати близько 250 мільйонів доларів, проте ця сума не враховує додаткових витрат.

"Насправді там вартість установки може бути 250 мільйонів, але там же не врахована вартість ні вертольотів рятувальних, ні кораблів, а це додаткові гроші... З боку виглядає ефектно. З одного боку, 400 мільйонів, з іншою - 250. А всі запчастини і додаткове обладнання вони забули приписати. Я роблю з цього висновок, що це заказуха", - сказав Бойко.

Він також повідомив, що транспортування платформи проходитиме через Босфор і може зайняти ще 3 місяці.

Як відомо, 27 травня в статті під назвою "Вишка для Бойка" в газеті "Дзеркало тижня" йшлося про те, що ДАК "Чорноморнафтогаз" у березні 2011 року придбав на тендері морську бурову установку на 150 мільйонів доларів дорожче, ніж вона коштує на закордонних ринках.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"