У Штатах почали розраховуватись золотом

Понеділок, 30 травня 2011, 17:01

В американському штаті Юта набрав чинності закон, згідно з яким виготовлені із золота і срібла монети можуть прийматися до оплати товарів і послуг не за своїм номіналом, а за реальною вартістю дорогоцінного металу, що міститься в них.

Про це пише газета The New York Times, передає "Інтерфакс-Україна".

Таким чином, вперше з 1971 року, коли в США було скасовано вільний обмін паперових доларів на золото, дорогоцінні метали отримують на території країни вільне ходіння, хоча закон і не зобов'язав покупців або продавців використовувати монети з дорогоцінних металів, а швидше просто створює альтернативу для паперових грошових знаків.

Згідно з "Актом про законні платіжні засоби від 2011 року", віднині викарбувані американським Монетним двором золоті і срібні інвестиційні монети, так звані American Gold Eagle і American Silver Eagle тепер можуть прийматися для оплати за реальною вартістю дорогоцінного металу, що міститься в них, тобто приблизно по 1,5 тисячі доларів за унцію золота і по 38 доларів за унцію срібла.

Аналогічні законопроекти обговорюються в даний час в Міннесоті, Айдахо і Джорджиї.

Одним з основних нововведень ухваленого в Юті закону вважається той факт, що віднині такі монети "визнаються законним платіжним засобом і, як такі, не можуть бути об'єктом оподаткування деяких податків, що діють на території штату".

Зокрема, операції з монетами будуть звільнені від стягуваних на рівні штату податку на збільшення ринкової вартості капіталу і податку з продажів. Аналогічні федеральні податки стягуватимуться, як і раніше.

Закон був ухвалений під тиском популістського "Руху чаювання", прибічники якого впевнені, що нинішня фінансова політика американського уряду неминуче призведе до краху долара як платіжного засобу і що для запобігання цього необхідне повернення до золотого і срібного стандартів.

Хоча офіційний представник Монетного двору США Том Юрковськи заявив, що "закон не матиме жодних реальних наслідків" і є "чисто символічним", що підтримали нововведення законодавці переконані, що незабаром золото і срібло увійдуть до широкого вживання як платіжний засіб, в магазинах з'являться ваги для зважування монет, штат обзаведеться власним монетним двором і навіть спеціальними озброєними підрозділами для охорони золотого запасу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!