Росія дасть дешевий газ в обмін на ГТС?

Понеділок, 30 травня 2011, 09:19

Київ має намір вимагати перегляду формули ціни газу, в результаті чого паливо повинне подешевшати з 350 доларів до 240 доларів за тисячу кубометрів.

У Росії перспективи переговорів пов'язують з готовністю Україні йти на поступки в питанні управління газотранспортною системою.

Алгоритм перегляду газових угод України і Росія обговорять 7 червня на засіданні комісії з економічного співробітництва в Москві.

За словами глави уряду, він направив своєму російському колезі Володимиру Путіну лист, в якому виклав основні аргументи і пропозиції української сторони.

Як пише видання "Комерсант-Україна", з посиланням на джерело в Міненерговугілля, у листі пропонується підписати нові угоди до вересня.

Видання стверджує, що Київ наполягає на перегляді формули формування ціни російського газу, в результаті чого його вартість повинна знизитися з 350 доларів до 240 доларів за тисячу кубометрів.

"У Москві не проти перегляду договорів, але очікують, що Україна піде на поступки, - заявив співрозмовник .- Мова може йти про вступ України до митного союзу або створення СП "Нафтобазу" і "Газпрому" у тому чи іншому вигляді".

За його словами, в міністерстві визнають, що альтернативний спосіб перегляду угод - суперечка в Стокгольмському арбітражі - навряд чи закінчиться успіхом. При цьому позов може ускладнити відносини з "Газпромом", що відіб'ється на позиціях Україні як транзитера російського газу.

Нові форми кооперації, які могли б вивести українсько-російське співробітництво на новий рівень, були однією з тем недавніх переговорів президента Віктора Януковича і голови правління "Газпрому" Олексія Міллера, повідомив глава російської монополії в минулу п'ятницю президентові РФ Дмитру Медведєву.

У свою чергу Медведєв підкреслив, що в нього є домовленість з Януковичем розглянути можливість "просунутих форм кооперації в газовій сфері".

Як пояснив 'співрозмовник, близький до "Газпрому", мова йде про кооперацію в питанні управління газотранспортною системою.

Джерело видання в Міненерго підтвердив, що одна з можливих поступок у переговорах - створення СП з управління українською ГТС.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"