"Газпром" і Японія вкладуть 7 мільярдів в зріджений газ

Четвер, 26 травня 2011, 16:59

"Газпром" і японські компанії вкладуть 7 мільярдів доларів у будівництво нового заводу з виробництва зрідженого природного газу у Владивостоці.

Сказало журналістам джерело в "Газпромі", передає Reuters.

За словами джерела, потужність заводу з 2017 року запланована на рівні 10 мільйонів тонн ЗПГ на рік.

Із запуском підприємства, який намічений на 2016 рік, поточні можливості експорту СПГ газового монополіста подвояться - зараз "Газпром" виробляє близько 10 мільйонів тонн ЗПГ на рік на єдиному з діючих у РФ таких заводів на Сахаліні.

"Інвестиції в будівництво заводу за весь період складуть 7 мільярдів доларів, окупність проекту - 7-8 років", - сказало джерело.

У якому співвідношенні боку розподілять між собою інвестиції і які компанії будуть брати участь з японської сторони, він не уточнив, сказавши лише, що їх чотири.

Отримати офіційний коментар "Газпрому" поки не вдалося.

З щорічно вироблюваних 10 мільйонів тонн ЗПГ завод планує 7 мільйонів експортувати до Японії, а решту 3 мільйони - в Південну Корею.

У перспективі потужність заводу планується довести до 20 мільйонів тонн, сказало джерело, не уточнивши, який термін для цього буде потрібно.

Аварія на АЕС у Фукусіма в березні поставила Японію на межу ядерної катастрофи, обрушила світові ринки акцій і сировини.

У Японії почалися небачені відключення електроенергії та дефіцит моторного палива.

Незабаром після катастрофи на АЕС у Японії російська влада пообіцяли збільшити поставки енергоносіїв до Японії, проте учасники ринку підрахували, що ресурси для цього обмежені.

Єдиний російський завод з виробництва ЗПГ у рамках проекту Сахалін-2 знаходиться недалеко від Японії, але майже весь річний обсяг виробництва вже зарезервовано за довгостроковими контрактами.

"Газпром" заявив, що готовий допомогти Японії, підвищивши експорт газу в Європу, щоб постачальники СПГ змогли перенаправити його до Японії.

Однак аналітики розкритикували такий шлях порятунку, засумнівавшись, що Європа, яка вирішила знизити свою енергозалежність від РФ, візьме більше російського газу, особливо враховуючи, що "Газпром" вже зголосився компенсувати зниження поставок через конфлікт в Лівії.

Природні катаклізми в Японії збільшили експортні плани і державної "Роснефти", що заявила про плани подвоїти в цьому році поставки нафти в цю країну.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!