Росія не збирається переписувати газові контракти

Середа, 25 травня 2011, 11:29

Під час переговорів Росія дала зрозуміти, що не має наміру переглядати існуючі газові контракти.

Про це пише газеета "Комерсант-Україна" з посиланням на високопоставлене джерело в Міненерго, коментуючи переговори глави "Газпрому" Олексія Міллера і голови Міненерго Юрія Бойко у вівторок.

"Подібні питання вирішуються на рівні президентів чи прем'єр-міністрів. Той факт, що на переговори прислали главу "Газпрому", говорить, що Росія затягує час. Восени і взимку домовлятися про газ буде складніше, ніж весною-літом", - заявив співрозмовник видання.

За його словами, Україна конкретизувала свої пропозиції і тепер вимагає, щоб базова ціна у формулі була встановлена на рівні 350 доларів, а не 450 доларів за тисячу кубометрів.

"Ця базова ціна встановлена виходячи з вартості газу у Східній Європі в січні 2009 року з вирахуванням вартості його транспортування", - пояснив співрозмовник видання.

Як відомо, раніше в Міненерго заявляли, що базова ціна, закладена у формулу для України, була вища за європейську.

Крім того, від неї необхідно було відняти вартість транспортування до європейського кордону.

Чинна угода не передбачає сезонної знижки на газ (влітку - на 20-25% дешевше) та знижки на обсяг (чим більше купуєш - тим дешевше), які містяться в інших європейських контрактах "Газпрому", ідеться у публікації.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Міллер і Бойко домовилися про зміну формули ціни на газ для України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!