Нова Енергостратегія передбачає приватизацію енергетики

Вівторок, 24 травня 2011, 14:58

Уряд не планує і далі базуватися на вугіллі та ядерному паливі, натомість передбачається переведення багатьох енергооб'єктів у приватні руки.

Про це пише газета "Дело" із посиланням на UA-Energy.org, яке оприлюднило чернетку енергетичної стратегії України до 2030 року, обговорювану нині у Кабінеті міністрів.

Документ, зокрема, передбачає, що до 2030 року споживання електроенергії в Україні, за песимістичним сценарієм, складе 234 ТВт-год, за базовим - 272, за максимальним - 305 ТВт-год.

"Обережний підхід до прогнозів робить документ досить реалістичним для виконання. Він базується на середньому щорічне зростання ВВП 3,8-6,4% (залежно від сценарію), і враховує зростання споживання електроенергії різних сегментів споживачів (промисловість, сільське господарство, комерційне та побутове споживання)", - зазначає.

У документі передбачена чимала сума інвестицій: наприклад, у розвиток розподільних мереж до 2030 року необхідно вкласти 134 млрд. гривень, що вимагає збільшення щорічних інвестицій до 7 млрд. гривень при нинішньому рівні близько 2 млрд. гривень.

Найбільше коштів - понад 250 млрд. гривень - очікується направити на будівництво та модернізацію ТЕС.

На атомну енергетику прогнозується витратити понад 160 млрд. гривень.

Сумарний обсяг інвестицій для вирішення завдань, що стоять перед електроенергетичної галуззю, складе приблизно 750 млрд. гривень.

Для порівняння, ця сума дорівнює чверті прогнозних доходів зведеного бюджету України на 2011 рік.

"Потреба в таких коштах вимагає від уряду більш тісної співпраці з інвесторами. Стратегія передбачає залучення приватного капіталу до модернізації мереж, об'єктів та будівництва нових потужностей", - зазначають експерти.

"Проте практично кожне з таких тверджень доповнюється фразою "у випадку створення необхідних умов для їх залучення". Членам уряду належить ще розшифрувати ці умови для кожної з галузей, і часто це повинні бути не просто косметичні рішення, а системне реформування ринку - від ініціювання законодавчих змін у їх впровадження", - наголошують вони.

Як відомо, попередня енергетична стратегія була розроблена з подачі тодішнього міністра енергетики Івана Плачкова в 2005 році, проте сам він визнавав її недосконалість через те, для її розробки інші міністерства не надали йому реалістичного макроекономічного прогнозу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!