Франкфуртська біржа закінчила "паркетну еру"

Вівторок, 24 травня 2011, 11:21

З понеділка на біржі у Франкфурті-на-Майні припинені торги на паркеті, класичний варіант біржової торгівлі. Його остаточно замінили комп'ютери.

Фактично ідеться про кінець цілої ери, який на практиці навряд чи помітили, передає Deutsche Welle.

"Час від часу чути перегукування маклерів у залі біржі, де загалом - до кількох сотень людей. Комунікація - тільки через телефон і телеграф. І взагалі дуже гучно", - пригадує Фідель Гельмер, ветеран франкфуртської біржі, те, як проходили торги ще з десяток років тому.

Що саме означав увесь цей хаос і як, попри нього, маклерам вдавалося "рухати" мільйонами, зрозуміти пересічній людині непросто.

Утім, останнім часом на біржових паркетах поступово стало спокійніше. Понад 90% усіх торгів перебрали на себе комп'ютери.

Біржа у Франкфурті - не виняток. Тут теж уже давно не спостерігається великого хаосу.

З історичних раритетів, що нагадують про класичні торги на паркеті, залишилися лише табло з курсами акцій. Специфічне клацання цих табло нагадує про минулі часи.

Цей атрибут залишається у головному залі біржі у Франкфурті-на-Майні й надалі.

Попри припинення торгів на паркеті, із зали не зникають і люди. Хоча, як кажуть фахівці, для роботи маклерам тепер потрібен лише доступ до комп'ютерів і до інтернету.

Тобто, займатися своєю справою вони можуть навіть не ступаючи на біржовий паркет.

Головний потік біржової діяльності виконує тепер комп'ютерна програма Xetra. Маклери перетворюються на спеціалістів Xetra.

Утім, їх роль від цього не зменшується. Передусім у випадках з неліквідними акціями комп'ютери відіграватимуть незначну роль, тут важливішими стають давні добрі маклерські навички.

"Люди на паркеті в біржі відповідатимуть за неліквідні німецькі акції, а також за усі іноземні акції, якими торгуватимуть у Франкфурті. Тобто, ідеться про цінні папери, які ще не мають тієї ринкової глибини, щоб мати велику кількість запитів", - пояснює головний маклер торговець цінними паперами Tradegate Карстен Зоммерфельд.

Відмова від класичного варіанту торгівлі на біржовому паркеті й перехід на комп'ютерні торги відкриває перспективи передусім для міжнародних оборудок.

Водночас, у цій зміненій ситуації відкриваються нові перспективи для малих підприємств на біржі.

А ще, як запевняють експерти, замовлення з продажу та купівлі акцій виконуватимуться швидше й надійніше, багато з аналітиків наголошують на тому, що Xetra означає ще більшу рівноправність й анонімність для партнерів у біржових торгах.

Тобто, позитивних моментів багато. От тільки маклери наголошують на тому, що відтепер остаточно зникає особиста складова біржової справи.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!